NÁVRH

NÁVRH

V rámci realizácie navrhujeme súkromné aj verejné priestory. Počas navrhovania Vám zároveň vieme pomôcť vyriešiť, t.j. navrhnúť a následne aj zrealizovať ďalšie súvisiace prvky záhrady, akými sú: terén a odvodnenie, múriky a kamene, záhradné schody, drobné drevené stavby /pergoly, prístrešky, drevené vyvýšené záhony, kvetináče/, jazierka a vodopády, závlahy a čerpadlá, trávnik a automatickú kosačku a ďalšie.

TERÉN A ODVODNENIE

TERÉN A ODVODNENIE

Po dokončení stavby rodinného domu často prichádzame na pozemok, s navŕšenou hlinou a stavebným odpadom, kde výšky, odvodnenie aj predstava o inžinieringu okolia domu lieta v oblakoch.
Vieme Vám ponúknuť návrh najvhodnejšieho postupu, navážku kvalitnej zeminy, vyrovnanie a nivelizáciu terénu, ručne či prostredníctvom vhodnej techniky, drenážovanie pozemku, či ďalšie nevyhnutné práce súvisiace s úpravou terénu.

MÚRIKY A KAMENE

MÚRIKY A KAMENE

Mame za sebou bohatú zbierku neopozerateľných kamenných stavieb, ktoré robíme ručne aj s mechanizmami: oporné múriky, suché múriky, solitérne kamene, kamenné pátia, šlapáky. Tieto prvky sú kostrou záhrady a môžu významne zatraktívniť celkový vzhľad záhrady.

ZÁHRADNÉ SCHODY

ZÁHRADNÉ SCHODY

Schody na svahovitom pozemku môžu byť často estetickým aj funkčným nosným prvkom záhrady.

DROBNÉ DREVENÉ STAVBY

DROBNÉ DREVENÉ STAVBY

Pri tvorbe záhrad, a to bez rozdielu štýlu a dizajnu, sa veľmi často objavuje drevo ako materiál na vytváranie najrôznejších prvkov záhradnej architektúry. Je teda úplnou samozrejmosťou, že tieto prvky, pergoly, prístrešky, drevené vyvýšené záhony, kvetináče, decking a iné stavby, sa objavujú aj v našich prácach a sú súčasťou našich dodávok.

JAZIERKA A VODOPÁDY

JAZIERKA A VODOPÁDY

Voda ako prvok záhradnej architektúry sa objavuje v rôznych podobách prírodne vyzerajúcich jazierok a vodopádov. Tieto súčasti záhrady Vám vieme navrhnúť a dodať vrátane technického vybavenia.
Jazierka a vodopády sú peknou ozdobou záhrady, ale treba si uvedomiť, že je s nimi spojená aj nevyhnutná pravidelná údržba navyše...

ZÁVLAHY A ČERPADLÁ

ZÁVLAHY A ČERPADLÁ

Pri navrhovaní závlah sa sústreďujeme na maximálnu optimalizáciu funkčnosti, výkonu a úspory vody a energie.
Zostavy skladáme len z kombinácií kvalitných profesionálnych komponentov.

VÝSADBY

VÝSADBY

Výsadby navrhujeme s odborným zohľadnením priestoru, prírodných podmienok a potrieb investora.
Vyberáme odolné a odskúšané dreviny od renomovaných dodávateľov. Pred výsadbami zhodnotíme stav existujúcich drevín, ktoré podľa potreby ošetríme arboristickými postupmi. Nadrozmerné dreviny sadíme s pomocou adekvátnej techniky.

TRÁVNIK A AUTOMATICKÉ KOSAČKY

TRÁVNIK A AUTOMATICKÉ KOSAČKY

Pokladáme kvalitný kobercový trávnik od renomovaných dodávateľov. Sme autorizovaným dodávateľom automatických kosačiek, značiek Gardena a McCulloch z dielne Husquarny, ktoré Vám odborne navrhneme a namontujeme.

ZÁHRADNÉ OSVETLENIE

ZÁHRADNÉ OSVETLENIE

Dodávame a montujeme profesionálne nízkonapäťové systémy záhradného osvetlenia.

SERVISY

SERVISY

Poskytujeme odbornú údržbu zelene, servis závlah a jazierok, údržbu a kosenie trávnikov, odbornú starostlivosť pri napadnutí rastlín škodcami alebo chorobami, ošetrenie väčších stromov rezom. Z kapacitných dôvodov sa sústreďujeme najmä na servis nami založených záhrad.